Lady Gaga fiton një “Oscar” me “A star is born”? - Bota Sot
Lady Gaga fiton një “Oscar” me “A star is born”?

Bota e Yjeve

E mërkurë, 24 tetor 2018

Lady Gaga fiton një “Oscar” me “A star is born”?

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 06:36
Lady Gagas

Karriera e Lady Gagas tanimë ka marrë një drejtim të ri në Hollywood.

Ajo ka pasur rekord të shitjes si dhe ka mbyllur gjitha datat e turneut, shkruan TheSun/

Para disa muajsh, dukej se karriera e Lady Gagës në shoubiz, e cila dikur ishte e shkëlqyeshme ka përfunduar.

Por, rikthimi i saj duket se do të jetë me nominimin si “Aktorja më e mirë” për Oscar, me këtv rast karriera e saj merr krejtësisht drejtim të ri në Hollywood.

32 vjeçarja Lady Gaga, erdhi si personazhi kryesor, Ally, në filminj e Bradley Cooper, i cili titullohet “A star is born”, pra “Një yll është lindur”

Publiku me sa duket kishte humbur interesin për gruan e cila kishte qenë kohët e fundit ylli  më i madh dhe më emocionuese e popit, me veshjet e shkëlqyera dhe hitet  në  krye të tabelave. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test