Modelja ruse: Putini u përpoq të më vriste me bar miu - Bota Sot
Modelja ruse: Putini u përpoq të më vriste me bar miu

Bota e Yjeve

E diel, 21 tetor 2018

Modelja ruse: Putini u përpoq të më vriste me bar miu

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 10:20
Anna Shapiro

Një modele ruse thotë se Presidenti i vendit të saj, Vladimir Putin ka urdhëruar që ta vrisnin në Salisbëri të Anglisë.

30-vjeçarja Anna Shapiro dhe bashkëshorti i saj, 42-vjeçari Alex King, u sëmurën pasi darkuan në një restorant të dielën. Anna shprehet se burri i saj u rrëzua në tualet dhe ajo e gjeti duke nxjerrë shkumë nga goja.

Autoritetet mendojnë se çifti mund të ketë qenë objektiv i një sulmi me bar miu.

Incidenti në Salisbëri është i dyti i tillë brenda pak muajsh. Shapiro mendon se Putin është pas këtij sulmi, ashtu siç u akuzua edhe për sulmin ndaj Skripalëve, në muajin mars.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test