Princi George dhe Charlotte rrëmbejnë sërish vëmendjen me paraqitjen e tyre në dasmë - Bota Sot
Princi George dhe Charlotte rrëmbejnë sërish vëmendjen me paraqitjen e tyre në dasmë

Bota e Yjeve

E hënë, 22 tetor 2018

Princi George dhe Charlotte rrëmbejnë sërish vëmendjen me paraqitjen e tyre në dasmë

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 12:24
Princi George dhe motra e tij Charlotte

Ata morën vëmendjen e të gjithëve në martesën e xhaxhait të Princit Harry në fillim të këtij viti.

Dhe kur Princi George dhe Princesha Charlotte luajtën rolin e shoqëruesve të nuses të shtunën, të gjithë sytë ishin përsëri nga ata.

Pesëvjeçari George dukej glamuroz i veshur me një këmishë të bardhë të kombinuar me pantallona blu, shkruan DailyMail.

Ai buzëqeshte gjatë gjithë kohës ndërsa së bashku me shokët luante një lojë marshi para fillimit të ceremonisë.

Ndërsa trevjeçarja Charlotte dukej po ashtu bukur në një fustan të bardhë me tuba të kaltër dhe një tufë lule që mbante në dorë.

Të shoqëruar nga prindërit e tyre Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, fëmijët dukeshin të ngazëllyer që morën pjesë në martesën e Sophie Carter, një nga mikeshat më të mira të Kate Middleton, dasma e së cilës u organizua në Kishën e Shën Andrew në Letheringsett, Norfolk.

Vëllai i Kate, James dhe prindërit e tyre Michael dhe Carole Middleton, të cilët e kanë njohur të gjithë Sophien që kur ajo ishte një nxënëse, ishin gjithashtu atje, por motra e madhe e familjes, Pippa, për shkak imediat, mungonte.

Kate, 36 vjeç, kishte veshur një kostum blu nga Catherine Walker me një kurorë lulesh që besohet të jetë nga Jane Taylor.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test