Ronela Hajati flet pak para finales së “Këngës Magjike”: Kam dashur të heq dorë… - Bota Sot
Ronela Hajati flet pak para finales së “Këngës Magjike”: Kam dashur të heq dorë…

Bota e Yjeve

Ronela Hajati flet pak para finales së “Këngës Magjike”: Kam dashur të heq dorë…

Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 14:33
Ronela Hajati

“Vuj” është kënga me të cilën këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Ronela Hajati, konkurron në këtë edicion të 20 të “Këngës Magjike”.

Kënga u prit mjaft mirë nga publiku, duke marrë shumë klikime në kanalin e “Youtube”. Për këtë arsye, Ronela vendosi që të falenderojë fansat e saj për mbështetjen që i kanë dhënë në çdo moment, si dhe të tregonte disa të vërteta të saj.

“Këtë dhjetor janë bërë 20 vjet që unë këndoj. Paraqitja ime e parë ka qenë në një festival fëmijësh e që atëherë që sapo isha futur në shkollë, mbaj mend që mezi prisja të ndizeshin dritat e kamerat. Jam rritur në skenë dhe synimi im i vetëm ka qenë të bëj publikun për vete. Kurrë nuk kam konkurruar diku me qëllimin të fitoj çuditërisht…”, shkruan Ronela në postimin e parë në “Instastori”.

“E sot pas 5 vitesh jam rikthyer në një skenë ku këngët e mia u bënë një bazë për karrierën time. Unë ju kam fituar ju. Siç e kam ndjerë çdo herë. Kjo është e pakrahasueshme me çdo lloj kupe. Ju dua me zemër që keni qenë e vetmja gjë ku jam kapur edhe në momentet më të vështira e atëherë kur kam dashur të heq dorë. Faleminderit përgjithmonë, Ronela”, ka këngëtarja.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test