Besojeni apo jo, kjo modele dikur ishte burrë - Bota Sot
Besojeni apo jo, kjo modele dikur ishte burrë

Bota e Yjeve

Besojeni apo jo, kjo modele dikur ishte burrë

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 11:46
Nikita Dragun

Një muaj pasi një ekzekutiv i Victoria’s Secret shkaktoi polemika duke deklaruar se marka nuk punësonte trasgjinore, një modele trans i është përgjigjur “dhëmbë për dhëmbë”.

Ed Razek, kishte deklaruar më herët se nuk punësonin modele trans pasi qëllimi i tyre është që të ruajnë “fantazinë”. Ai shtoi gjithashtu se, nëse do të punësoheshin modele transgjinore  do të binte edhe interesi për markën.

Si kundërpërgjigje, Nikita Dragun ka realizuar një shfaqje të vetën e veshur si një nga engjëjt e famshëm të Victoria-s. Nikita rikrijoi një nga reklamat e markës.

Videoja u realizua në atë mënyrë që të ngjante sa më shumë me reklamën e famshme të festave të markës së të brendshmeve. “Reklama” u filmua në një pallat të ndriçuar pak, të zbrazët me shkallë dhe shandanë luksozë. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test