Arrestohet ish turpëroja e kriminelit të luftës Arkan! - Bota Sot
Arrestohet ish turpëroja e kriminelit të luftës Arkan!

Bota

Arrestohet ish turpëroja e kriminelit të luftës Arkan!

Më: 11 janar 2019 Në ora: 16:42
Arkan

Mbrëmë është arrestuar Zvonko Mateoviç, i njohur si ish turpëroja e kriminelit të luftës në Kosovë, i njohur me nofkën Arkan.

Ai u kap bashkë me bandën ‘Raccon’. Zvonko nga policia njihet si udhëheqës i kësaj bande kriminale.

Ky grup akuzohet për vrasje, trafik droge, grabitje dhe vrasje politike. 

Përveç Serbisë kjo bandë kishte operuar edhe në Amerikën e Jugut.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...