SHBA dhe Rusia nuk pa zgjidhje rreth raketave - Bota Sot
SHBA dhe Rusia nuk pa zgjidhje rreth raketave

Bota

SHBA dhe Rusia nuk pa zgjidhje rreth raketave

Më: 15 janar 2019 Në ora: 18:58
Ilustrim

Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Ryabkov tha se konsultimet e sotme në Gjenevë me zëvendës sekretarin e Shtetit për Kontrollin e Armëve dhe Sigurinë Ndërkombëtare, Andrew Thompson, nuk kanë bërë ndonjë përparim në zgjidhjen e krizës së shkaktuar nga synimi i SHBA për t'u tërhequr nga marrëveshja e armëve bërthamore.

Sipas tij, kërkesat e SHBA-së të dërguara në Rusi gjatë këtyre bisedimeve nuk përmbajnë propozime konkrete apo lejojnë qasje më të ngushtë, por pozicioni amerikan është ngrirë në kërkesat e tij pa kompromis dhe imperativ, raporton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...