Shpërthimi në Meksikë, shkon në 89 numri i të vdekurve - Bota Sot
Shpërthimi në Meksikë, shkon në 89 numri i të vdekurve

Bota

Shpërthimi në Meksikë, shkon në 89 numri i të vdekurve

Më: 22 janar 2019 Në ora: 07:39
Foto ilustrim

Një shpërthim në një tubinacion benzine në Meksikë është bërë krye lajm në mediat botërore pasi humbën jetën dhjetra persona.

Ky numër mometalisht është 89 persona si dhe 51 persona kanë pësuar lëndime.

Shpërthimi i gazsjellësit të së premtes ndodhi pasi qindra njerëz nxituan të mblidhnin karburant nga tubi që rridhte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...