Ortekët e borës në Alpe vrasin të paktën 10 persona - Bota Sot
Ortekët e borës në Alpe vrasin të paktën 10 persona

Bota

Ortekët e borës në Alpe vrasin të paktën 10 persona

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 12:18
Foto Ilustrim

Një seri ortekësh në Alpet gjatë fundjavës vrau të paktën 10 njerëz, njoftuan shërbimet e emergjencës dhe mediat. Ngjarjet kanë ndodhur në vende të ndryshme.

Numri më i madh ishte në Luginën Verilindore të Italisë në Aosta, me pesë vetë të vrarë dhe një të zhdukur nga tre ortekë të ndryshëm.

Një ortek në Bolzano të Italisë, pranë kufirit austriak, vrau një skijator 18-vjeçar dhe një tjetër ortek në Lombardinë fqinje vrau një snowboarder.

Një ortek në rajonin Savoie të Francës vrau një skiator jashtë pista të shtunën.

Në Zvicër, një ortek rrëmbeu një burrë dhe një grua në kantonin e Bernës. Njeriu u vra dhe gruaja u shtrua në spital.

Në Austri, një ortek goditi dy burra të moshës 30 dhe 52 vjeç, në Karintie, duke vrarë njeriun më të vjetër dhe duke e lënë tjetrin të padëmtuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...