Theresa May kthehet në Bruksel, e vendosur për të ndryshuar marrëveshjen - Bota Sot
Theresa May kthehet në Bruksel, e vendosur për të ndryshuar marrëveshjen

Bota

Theresa May kthehet në Bruksel, e vendosur për të ndryshuar marrëveshjen

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 08:34
Foto

Kryeministrja do të këmbëngulë se Britania e Madhe nuk do të jetë e “bllokuar” dhe se nuk duhet të ekzistojë ndonjë marrëveshje tregtie midis Mbretërisë së Bashkuar dhe BE.

Ajo do të thotë se marrëveshja duhet të ndryshojë nëse do të fitojë mbështetjen e deputetëve që i kërkuan asaj të kërkojë “marrëveshje alternative”.

Megjithatë, BE ka përjashtuar në mënyrë të përsëritur ndryshimin e marrëveshjes së tërheqjes së Britanisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...