SHBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje mes miqëve të NATO-së - Bota Sot
SHBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje mes miqëve të NATO-së

Bota

SHBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje mes miqëve të NATO-së

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 19:05
Foto ilustrim

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot në Budapest, se SHBA-ja nuk do të lejojë presidentin rus, Vladimir Putin, të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s.

Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë më të angazhuara në rajon.

SHBA ka propozuar që të rritet buxheti për mbrojtjen në NATO, për të përballur agresionin në rritje të Rusisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...