Forcat ajrore ndërkombëtare kryejnë sulm ajror në Siri, dhjetëra të vrarë dhe të plagosur - Bota Sot
Forcat ajrore ndërkombëtare kryejnë sulm ajror në Siri, dhjetëra të vrarë dhe të plagosur

Bota

Forcat ajrore ndërkombëtare kryejnë sulm ajror në Siri, dhjetëra të vrarë dhe të plagosur

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 12:24
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 70 civilë kanë humbur jetën dhe janë plagosur në sulmet ajrore të koalicionit ndërkombëtar, të udhëhequr nga SHBA-ja, në provincën siriane Deir el Zor.

Agjencia shtetërore siriane Sana duke iu referuar burimeve lokale të paemëruara, ka të ditur se me këtë rast është goditur kampi me civil.

Sana dje njoftoi se në sulmin ajror të forcave të koalicionit në paralagjen El Baguzi kanë humbur jetën katër civilë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...