Shpërthimi në kufirin sirian-turk, ka të plagusor - Bota Sot
Shpërthimi në kufirin sirian-turk, ka të plagusor

Bota

Shpërthimi në kufirin sirian-turk, ka të plagusor

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 15:42
Ilustrim

Një shpërthim goditi anën siriane të Bab al-Salameh që kalonte kufirin sirian-turk të martën, tha transmetuesi turk NTV.

Shpërthimi në vendkalimin kufitar, i vendosur në mes të qytetit sirian Azaz dhe qytetit turk të Kilis, la një numër të papërcaktuar të personave të plagosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...