Vajza e vrarë, 17 vjeçe, u përdhunua dhe u masakrua derisa po shkonte në kishë - Bota Sot
Vajza e vrarë, 17 vjeçe, u përdhunua dhe u masakrua derisa po shkonte në kishë

Bota

Vajza e vrarë, 17 vjeçe, u përdhunua dhe u masakrua derisa po shkonte në kishë

Më: 11 mars 2019 Në ora: 19:44
Foto

Christine Silawan, 17-vjeçare, u pa për herë të fundit të dielën me tre burra, dhe familja e saj u shqetësua e më pas thirri policinë, tre orë më vonë pasi ajo nuk u kthye në shtëpi.

Trupi i saj u gjet me fytyrë të masakruar, duke ekspozuar kafkën e saj, thotë policia.

Nëna e saj duhej ta identifikonte atë nga rrobat pasi policia tha se nuk kishin parë kurrë më parë një krim kaq brutal.

Detektivët besojnë se vrasësit mund të kenë qenë të droguar.

Miqtë kanë nisur ta nderojnë 17-vjeçaren duke e kujtuar si ‘të bukur dhe të mençur’, derisa policia po vazhdon kërkimet për vrasësit e saj në Filipine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...