Pushohet nga puna infermjerja e Stephen Hawking – nuk u kujdes mirë për të - Bota Sot
Pushohet nga puna infermjerja e Stephen Hawking – nuk u kujdes mirë për të

Bota

Pushohet nga puna infermjerja e Stephen Hawking – nuk u kujdes mirë për të

Më: 13 mars 2019 Në ora: 09:38
Stephen Hawking

Patricia Dowdy, 61 vjeçare, e cila punoi për shkencëtarin e njohur për 15 vjet, ishte suspenduar për një periudhë të përkohshme në vitin 2018 – gjë që u bë e ditur gjatë vikendit.

Këshilli për Infermierinë dhe Mamitë (NMC) tani ka gjetur se ajo nuk ka “ofruar standardet e pritshme të kujdesit të mirë dhe profesional dhe që Profesor Hawking meritonte”.

Dowdy i tha The Mail të dielën se ajo ishte e mërzitur dhe nuk donte të komentonte.

NMC vendosi të heqë Dowdy-n nga Ipswich, nga regjistri i infermiereve të kujdesit për të moshuar pas një seance private që u mbajt në Londër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...