Pamje e tepihit të xhamisë, i tëri i gjakosur - Bota Sot
Pamje e tepihit të xhamisë, i tëri i gjakosur

Bota

Pamje e tepihit të xhamisë, i tëri i gjakosur

Më: 15 mars 2019 Në ora: 20:19
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zelanda e Re dhe tmerri që ndodhi atje vazhdon të jetë temë në botë.

Vrasja e 49 personave të pafajshëm nga terroriste Brenton Tarrant ka prekur miliona njerëz në botë.

Image

Pamja e tepihut të xhamisë tregon më së miri për masakrën që u krye në xhumanë e xhamisë në Christchurch të Zelandës së Re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...