Kryeministrja e Zelandës së Re: Terroristi përdori pesë armë për të kryer vrasjet në xhami - Bota Sot
Kryeministrja e Zelandës së Re: Terroristi përdori pesë armë për të kryer vrasjet në xhami

Bota

Kryeministrja e Zelandës së Re: Terroristi përdori pesë armë për të kryer vrasjet në xhami

Më: 15 mars 2019 Në ora: 22:36
Jacinda Ardern

”Kishte pesë armë të përdorura nga autori i krimit”, ka thënë ajo.

Më tej Ardern ka thënë se dorasi është një 28 vjeçar nga Australia dhe se kishte licencë për përdorim të armëve.

Pas këtij akti, Jacinda Ardern, ka thënë se ligjet e Zelandës së Re për armët do të ndryshojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...