Tragjedia në Zelandë të Re, zhduket një fëmijë që ishte në xhami në kohën e sulmit terrorist - Bota Sot
Tragjedia në Zelandë të Re, zhduket një fëmijë që ishte në xhami në kohën e sulmit terrorist

Bota

Tragjedia në Zelandë të Re, zhduket një fëmijë që ishte në xhami në kohën e sulmit terrorist

Më: 15 mars 2019 Në ora: 23:27
Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re

Tre vjeçari, Mucad Ibrahim nga Zelanda e Re është zhdukur pas sulmit terrorist në dy xhamitë gjatë ditës së sotme, shkruan Daily Mail.

Mucad ishte së bashku me babin e tij dhe vëllain në xhami kur ndodhi sulmi. Babai dhe vëllai bën sikur kishin vdekur duke i shpëtuar sulmit, kurse tre vjeçari nuk dihet se ku u zhduk.

“Unë dola aq shpejtë sikur të gjithë që po nguteshin. Nuk kam qenë asnjëherë kaq i frikësuar në jetën time” u shprehë Abdi, vëllai i Mucadas.

Familja e Mucad ka kërkuar ndihmë që të gjendet tre vjeçari.

Nga tragjedia në Zelandë të Re kanë mbetur të vdekur 49 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...