Fajësoi muslimanët për masakranë në dy xhami, vezë kokës senatorit australian - Bota Sot
Fajësoi muslimanët për masakranë në dy xhami, vezë kokës senatorit australian

Bota

Fajësoi muslimanët për masakranë në dy xhami, vezë kokës senatorit australian

Më: 16 mars 2019 Në ora: 12:36
Pamje e shkeputur nga video

Senatori australian i Queensland-it, Fraser Anning, njeroi që morri guximin që të fajësojë muslimanët për masakrëën në dy xhami në Zelandën e Re, pati një incident kur në kohë iu thye një vezë nga një adoleshent.

Ai po fliste për gazetarët duke qenë dhe mes përkrahësish të tij, kur u përballë me reagimin fizik. Pas këtij çasti ai e sulmoi adoleshentin duke e goditur atë, ndërkohë që dhe u ndihmua dhe nga përkrahësit.

Fraser Anning, një senator krahut të djathtë, ka marrë shumë kritika këto orë nga autoritetet asutraliane, duke u identifikuar si një “turp”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...