Pamje të reja: Momenti kur policët arrestojnë terroristin pas masakrës në xhami - Bota Sot
Pamje të reja: Momenti kur policët arrestojnë terroristin pas masakrës në xhami

Bota

Pamje të reja: Momenti kur policët arrestojnë terroristin pas masakrës në xhami

Më: 16 mars 2019 Në ora: 21:27
Brenton Tarrant

Një foto e re është publikuar nga momenti kur dy oficerët e policisë në Zelandë të Re arrestojnë terroristin Brenton Tarrant.

28-vjecari masakroi 49 myslimanë që u faleshin në dy xhami, ndërsa disa të tjerë mbetën të plagosur.

Dhe ky është momenti kur dy oficerë rrethojnë Tarrant i cili ishte në veshje ushtarake.

Sic shihet në këtë foto, dy oficerë mbajnë Tarranin pas sulmit në xhami.

Ndërsa, sot është protestuar kundër Tarrant, ku protestuesit dogjën fotografi të tij.

Image
Image
Image

Ndërsa, të tjerë ndezën qirinj në shenjë nderimi për të gjitha viktimat e sulmit që terrorizoi gjithë botën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...