5 xhami sulmohen në Birmingham - Bota Sot
5 xhami sulmohen në Birmingham

Bota

5 xhami sulmohen në Birmingham

Më: 21 mars 2019 Në ora: 17:43
Foto

Oficeret e Policisë kundër terrorizmit janë duke i hetuar këto sulme të cilat ndodhën natën vonë, shkruan Daily Mail.

Imami i xhamisë në Witton ka thënë se sulmi ka ndodhur në mes të orës 01:30 – 02:00.

Pesë xhamitë e sulmuara janë në rrugën Albert, Bichfield, Slade, Brodway dhe Witton.

Policia ka shtuar masat nëpër këto zona.

Ata po punojnë për ti idenfifikuar personat e përfshirë në këto sulme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...