Time: Ja 100 njerëzit më me ndikim për vitin 2019 - Bota Sot
Time: Ja 100 njerëzit më me ndikim për vitin 2019

Bota

Time: Ja 100 njerëzit më me ndikim për vitin 2019

Më: 18 prill 2019 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Revista “Time” publikoi listën e përvitshme me 100 njerëzit me më ndikim për vitin 2019.

Lista ndahet në pesë kategori Pionierë, Artistë, Udhëheqës, Ikona dhe Titanë.

Dwayne Johnson, Taylor Swift, Sandra Oh, Gayle King, Mohamed Salah dhe Nancy Pelosi ishin gjashtë personazhet të cilët janë paraqitur edhe në kopertinën e revistës.

Të gjithë personat që janë përzgjedhur si më me ndikim kanë dhënë edhe nga një intervistë të tyren.

Si zakonisht lista është e pasur me liderë politikë, klerikë, artistë e sportistë.

Pionierë

Sandra Oh

Indya Moore

Marlon James

Chrissy Teigen

Massimo Bottura

Hasan Minhaj

Samin Nosrat

Ninja

Arundhati Katju and Menaka Guruswamy

Naomi Osaka

Leah Greenberg and Ezra Levin

Fred Swaniker

Lynn Nottage

Tara Westover

Adam Bowen and James Monsees

Barbara Rae-Venter

He Jiankui

Aileen Lee

Jay O’Neal and Emily Comer

Shep Doeleman

 

Artistë

Dwayne Johnson

Regina King

Khalid

Emilia Clarke

BTS

Brie Larson

Joanna and Chip Gaines

Ariana Grande

Mahershala Ali

Glenn Close

Rami Malek

Luchita Hurtado

Ozuna

Dream Hampton

Richard Madden

Yalitza Aparicio

Clare Waight Keller

 

Liderë

Nancy Pelosi

Donald Trump

Greta Thunberg

Andrés Manuel López Obrador

Alexandria Ocasio-Cortez

Jacinda Ardern

Juan Guaidó

Abiy Ahmed

Mitch McConnell

Brett Kavanaugh

Jane Goodall

Benjamin Netanyahu

Zhang Yiming

Hoesung Lee

William Barr

Pope Francis

Xi Jinping

Leana Wen

Imran Khan

Crown Prince Mohamed bin Zayed

Cyril Ramaphosa

Robert Mueller

Mahathir Mohamad

Matteo Salvini

Jair Bolsonaro

Zhang Kejian

 

Ikona

Taylor Swift

Michelle Obama

Spike Lee

Christine Blasey Ford

David Hockney

Desmond Meade

Lady Gaga

Radhya Almutawakel

Pierpaolo Piccioli

Maria Ressa

Caster Semenya

Mirian G.

Grainne Griffin, Ailbhe Smyth and Orla O’Connor

Loujain al-Hathloul

 

Titanë

Mohamed Salah

LeBron James

Jennifer Hyman

Gayle King

Mark Zuckerberg

Tiger Woods

Jeanne Gang

Bob Iger

Pat McGrath

Alex Morgan

Vera Jourova

Ryan Murphy

Mukesh Ambani

Ren Zhengfei

Marillyn Hewson

Jerome Powell

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...