“Mama, s’më ftuan prapë në ditëlindje”, nëna e djalit autik ndan mesazhin prekës - Bota Sot
“Mama, s’më ftuan prapë në ditëlindje”, nëna e djalit autik ndan mesazhin prekës

Bota

“Mama, s’më ftuan prapë në ditëlindje”, nëna e djalit autik ndan mesazhin prekës

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:31
Nëna me djalin autik

“Janë këto gjëra që më bëjnë të qaj natën e që më shqetësojnë për djalin tim të mrekullueshëm”, tha një nënë australiane për një radio vendase, teksa shpjegon që nuk do që jeta e djalit të saj të përkufizohet nga autizmi.

Nëna po fliste në një program që mbahej për Muajin Botëror të Autizmit, dhe tha se djali i saj i vogël i kishte ardhur i trishtuar kur vëllai tjetër, pa autizëm, ishte ftuar në një festë ditëlindjeje dhe ai jo.

“E di që ndodh shpesh që fëmijët autikë të mos ftohen në ditëlindje, ndaj u bëj thirrje prindërve që të mendohen mirë kur të organizojnë festa”, tha Kate Mead, nënë e tre fëmijëve.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...