Shokuese! Kalimtari i ngul thikën policit në ambient publik, kamerat filmojnë momentin - Bota Sot
Shokuese! Kalimtari i ngul thikën policit në ambient publik, kamerat filmojnë momentin

Bota

Shokuese! Kalimtari i ngul thikën policit në ambient publik, kamerat filmojnë momentin

Më: 23 prill 2019 Në ora: 19:19
Pamje nga video

Gjithçka duket normale deri në momentin kur një kalimtar godet me thikë një polic.

Ngjarja shokuese ka ndodhur në stacionin qendror të Sidneit në Australi.

Kmerat e sigurisë kanë kapur momentin kur një kalimtar shkon me qetësi drejt policit dhe i ngul thikën në shpinë.

Hayden Edwards, 30 vjeç, u godit të premten rreth orës 6.45 me orën lokale. Pas sulmit, polici u rrëzua në tokë. Ishin kolegët e tij ata që e transportuan me urgjencë për në spital.

Forcat e rendit arrestuan pak më vonë sulmuesin, i cili tentoi të largohej me tren nga vendi i ngjarjes.

Gjatë një konference shtypi të shtunën, policia tha se Edwards ishte me fat që shpëtoi me lëndime të lehta.

Ai pësoi një plagë të gjatë gjashtë centimetër dhe u dërgua në spital ku iu nënshtrua një ndërhyrje, duke dalë nga spitali të shtunën në mbrëmje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...