Po përdorte telefonin duke e karikuar, 21 vjeçarin e mbyt rryma - Bota Sot
Po përdorte telefonin duke e karikuar, 21 vjeçarin e mbyt rryma

Bota

Po përdorte telefonin duke e karikuar, 21 vjeçarin e mbyt rryma

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 09:07
Ilustrim

Një 21-vjeçar është gjetur pa shenja jete nga vëllai i tij më i madh, pasi e zuri korrenti ndërsa flinte pranë celularit në karikim. Aron Yotyoi, u zbulua me smartfonin të lidhur pas prizës natën e kaluar në Chonburi, Tajlanda lindore.

Sipas raportimeve, viktima kishte gjak rreth zonës së belit si dhe shenja djegie në fytyë dhe krahë. Ndërkohë, raportohet gjithashtu se i riu kishte vënë edhe kufjet ndërsa priza e karikuesit ishte vënë në një zgjatues.

Vëllai i madh i Aron, Weerayot Duanglaithong, tha se e mori vesh se çfarë kishte ndodhur pasi u fut nga dritarja sepse dera e dhomës kishte qenë e mbyllur.

Familjarët kishin nisur të shqetësoheshin pasi 21-vjeçari nuk kishte zbritur për të ngrënë darkë. Weerayot, tha se shtangu kur pa trupin e të vëllait edhe më pas njoftoi të gjithë familjarët e tjerë para se të thërriste policinë.

Kjo është hera e dytë që një person vdes si pasojë e shokut elektrik të përcjellë nga celulari. Disa muaj të njëjtin fat pati një i ri në Indi.

Sipas ekpsretëve, e mira është që të mos e përdorni celularin ose kufjet ndërkohë që e keni vënë të karikohet, sidomos nëse po përdorni një ngarkues të lirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...