Shkon në 30 numri i viktimave pas sulmit në Japoni - Bota Sot
Shkon në 30 numri i viktimave pas sulmit në Japoni

Bota

Shkon në 30 numri i viktimave pas sulmit në Japoni

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 14:53
Foto

Zyrtarë të sigurisë në Japoni konfirmojnë se deri tani 30 persona janë konfirmuar të vdekur pas një sulmi mbi një studio të animacionit në Kyoto të Japonisë.

Zyrtari i Zjarrfikësve të qytetit të Kyotos, Mikihide Daikoku, ka thënë se 36 të tjerë janë të lënduar, disa prej të cilëve janë në gjendje kritike.

Daikoku ka thënë personi që i ka vënë zjarrin ndërtesës është ndër të lënduarit dhe gjendet në spital duke marrë trajtimin e duhur.

Ende nuk dihet se pse personi në fjalë ka vënë zjarrin ndërtesës. Drejtori i kësaj studio ka thënë se ka pasur kërcënime me vdekje të shpeshta kohët e fundit ndaj gjithë studios. Ai nuk e kupton se si ka ardhur gjendja deri këtu.

Kjo është një ndër tragjeditë më të mëdha në histori të Japonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...