Emigrantët u fshehën nën autobus, qëndruan aty për dhjetë orë - Bota Sot
Emigrantët u fshehën nën autobus, qëndruan aty për dhjetë orë

Bota

Emigrantët u fshehën nën autobus, qëndruan aty për dhjetë orë

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 20:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mbi 120 turistë britanikë, që po udhëtonin me autobus nga Parisi i Francës për në Angli, mbetën të befasuar me dy emigrantë që ishin fshehur nën autobusët e tyre.

Pas pushimit katërditorë, ishte duke u kryer kthimi i parashikuar dhe ndaluan në Sheffield për një pushim të shkurtër, kur shoferi pa nën pjesën e përparme të autobusit, që varej një çantë shpine.

Me të shikuar poshtë, u pa që ishte kapur një emigrant, derisa kur arriti autobusi tjetër pas disa minutash, u gjet edhe emigranti tjetër që ishte fshehur në të njëjtën mënyrë.

Ata kanë thënë se ishin kapur poshtë autobusëve, në ndalesën që e kanë bërë para se të lënin territori francez. Në këtë formë, ata qëndruan për dhjetë orë, derisa përshkuan mbi 800 kilometra.

Shoferët janë marrë në pyetje nga policia, derisa të dy emigrantët janë dërguar në mbajtje deri në ndonjë vendim tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...