Facebook pezullon faqen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu – Përhapi gjuhë të urrejtjes - Bota Sot
Facebook pezullon faqen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu – Përhapi gjuhë të urrejtjes

Bota

Facebook pezullon faqen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu – Përhapi gjuhë të urrejtjes

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 18:07
Benjamin Netanyahu

Facebook ka pezulluar për 24 orë faqen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për shkak të shkeljes të politikës së kompanisë që lidhet me përdorimin e gjuhës së urrejtjes.

Nëpërmjet llogarisë së liderit u bëhej thirrje votuesve të parandalonin krijimin e një qeverie të përbërë “nga arabë që duan të na shkatërrojnë të gjithëve, gra, fëmijë dhe burra”.

Netanyahu e mohoi se ishte ai autor i postimit gjatë një interviste për radion izraelite “Kan Reshet Bet”. Ai tha se bëhej fjalë për një gabim nga një përfaqësues i stafit të tij dhe se postimi ishte hequr. Kryeministri izraelit po lufton për mbijetesën e tij politike në pritje të zgjedhjeve që mbahen javën e ardhshme. Ai po ushqen votuesit nacionalistë me gjuhë të fortë dhe premtime të një linje të ashpër

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...