Fundoset anija, tetë të vdekur - Bota Sot
Fundoset anija, tetë të vdekur

Bota

Fundoset anija, tetë të vdekur

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 20:21
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën tetë persona u mbytën sot dhe 25 raportohen të humbur kur një anije me turistë u fundos në një lumë në shtetin jugor të Indisë, Andhra Pradesh.

Në anije ishin 60 vetë, së bashku me anëtarët e ekuipazhit, dhe aksidenti ndodhi në lumin Godavari, tha zyrtari lokal Santi Swarup.

"Ne kemi identifikuar tetë trupa deri më tani, dhe 27 njerëz janë shpëtuar. Aksioni i shpëtimit është duke vazhduar, "tha Swarup.

Ai shtoi se shkaku i aksidentit nuk dihet ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...