10 të vrarë nga një shpërthim në Siri - Bota Sot
10 të vrarë nga një shpërthim në Siri

Bota

10 të vrarë nga një shpërthim në Siri

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 20:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 10 njerëz u vranë ndërsa 15 u plagosën sot në një shpërthim me makinë-bombë në një spital në qytetin sirian Al Rai, afër kufirit me Turqinë, thanë zyrtarë lokalë dhe punonjës shëndetësorë.

Sipas Reuters, një spital u dëmtua në shpërthimin, ndërsa qyteti Al Rai shtrihet në pjesën veriperëndimore të Sirisë, e cila kontrollohet nga rebelët e mbështetur nga Turqia.

Mediat turke raportuan se 12 civilë u vranë në një "bombardim terrorist" afër kufirit sirian-turk,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...