Përse janë armiq Irani dhe Arabia Saudite? - Bota Sot
Përse janë armiq Irani dhe Arabia Saudite?

Bota

Përse janë armiq Irani dhe Arabia Saudite?

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 12:51
Pamje nga video

Irani është fajësuar për sulmet në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, edhe pse nuk dihet ende sigurt se ku është shtypur susta shkrehëse.

Sulmet mund të hapin një front të ri në konfrontimin midis Riadit dhe Teheranit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...