Gjashtë fëmijë në mesin e 25 të vdekurve ndërsa autobusi përplaset për një mal në Pakistan - Bota Sot
Gjashtë fëmijë në mesin e 25 të vdekurve ndërsa autobusi përplaset për një mal në Pakistan

Bota

Gjashtë fëmijë në mesin e 25 të vdekurve ndërsa autobusi përplaset për një mal në Pakistan

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 23:09
Foto

Të paktën 25 persona përfshirë gjashtë fëmijë thuhet të kenë vdekur pasi një autobus u përplas në mal kur shoferi humbi kontrollin.

Sipas mediave të huaja, anëtarë të forcave të armatosura besohet të jenë midis viktimave pas tragjedisë, pasi autobusi udhëtonte në rrugë të ngushta në një rajon të largët të veriperëndimit të Pakistanit.

Më shumë se 20 të tjerë thuhet gjithashtu se janë lënduar pas përplasjes që ndodhi herët në mëngjes.

Raportet pretendojnë se shoferin e zuri gjumi, megjithëse të tjerët kanë fajësuar frenat e dështuar, sipas raporteve lokale.

Fotografitë e tronditjes së aksidentit tregojnë pjesën e përparme të autobusit të shkatërruar në një mal.

Rrëzimi ndodhi ndërsa autobusi po udhëtonte nga qyteti Skardu pothuajse 2.500 metra mbi nivelin e detit, në rrugë për në qytetin e Rawalpindi.

Shërbimet e urgjencës u nxituan në vendngjarje, por thuhet se kanë hasur vështirësi të mëdha në trajtimin e udhëtarëve për shkak të mungesës së pajisjeve dhe burimeve, u tha policia lokale gazetarëve.

Një aksident i tillë vjen vetëm disa javë pasi një autobus tjetër u përplas nga një rrugë malore në një lumë në Pakistan, duke gjetur vdekjen 24 pasagjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...