Banka Botërore prezanton raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor - Bota Sot
Banka Botërore prezanton raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor

Bota

Banka Botërore prezanton raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 06:15
Ilustrim

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë bën prezantimin e numrit më të ri, Vjeshtë 2019, të Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkanin Perëndimor.

Raporti, i cili hartohet dy herë në vit, mbulon zhvillimet e fundit ekonomike, parashikimet afatmesme, dhe diskuton politikat zhvillimore në Kosovë dhe në vendet tjera të Ballkanit Perëndimor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...