Nga përplasja e avionit vdes një preson në zonën e Atlantës - Bota Sot
Nga përplasja e avionit vdes një preson në zonën e Atlantës

Bota

Nga përplasja e avionit vdes një preson në zonën e Atlantës

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 17:31
Foto

Të paktën një person u vra të mërkurën në mëngjes kur një aeroplan i vogël u përplas në një banesë në qytet në zonën e Atlantës, thanë autoritetet, raporton AP.

Një person i dytë që ishte në aeroplan ishte i paditur, tha kapitulli i zjarrit të DeKalb County, Dion Bentley, para gazetarëve.

Avioni Piper PA-28 u rrëzua menjëherë pasi u ngrit nga aeroporti DeKalb-Peachtree jashtë Atlantës rreth orës 10:30 të mëngjesit, tha Administrata Federale e Aviacionit në një deklaratë.

Bentley tha se avioni u rrëzua në hapësirën e zvarritjes së qytetit të pesë njësive dhe ekuipazhet kishin probleme për të hyrë në rrënojat. Askush nuk ishte në shtëpi në atë kohë dhe nuk kishte të lënduar në tokë, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat