NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë - Bota Sot
NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë

Bota

NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 20:01
NATO

Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.

29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel.

“NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se qëllimi ishte mbrojtja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat