Pamje të tmerrshme: Ky ishte tërmeti më i madh që ndodhi me shkallë 9.1, lëkundi ndërtesat shumë katëshe - Bota Sot
Pamje të tmerrshme: Ky ishte tërmeti më i madh që ndodhi me shkallë 9.1, lëkundi ndërtesat shumë katëshe

Bota

Pamje të tmerrshme: Ky ishte tërmeti më i madh që ndodhi me shkallë 9.1, lëkundi ndërtesat shumë katëshe

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 17:01
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një video tregon se si ndërtesat lëkunden nga fuqia e tërmetit që ishte me magnitudë 9.1 shkallë të Rihterit në Japoni.

Japonia në vitin 2011 ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 9.1 shkallë të Rihterit, duke lënë shumë pasoja.

Mbi 15 mijë persona kishin vdekur nga ky tërmet dhe 2500 të tjerë janë raportuar të humbur.

Tërmeti me shkallë 9.1 është njëri ndër më të fuqishmit që ka ndodhur në botë.

Video që është e publikuar në internet, shihet se si lëkunden dy ndërtesa gjigante.

Në pamje duket se ato po i lëkund era, por në fakt është fuqia e tërmetit ajo që i bën ato të lëkunden në atë mënyrë.

Më poshtë keni pamjet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat