Një i vdekur pas një sulmi me armë në një fabrikë në Georgia – arrestohet i dyshuari - Bota Sot
Një i vdekur pas një sulmi me armë në një fabrikë në Georgia – arrestohet i dyshuari

Bota

Një i vdekur pas një sulmi me armë në një fabrikë në Georgia – arrestohet i dyshuari

Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 23:44
Ilustrim

Policia ishte në kërkim për motivin e të shtënave fatale të premten në një fabrikë në Conyers, Georgia, rreth 25 milje në juglindje të Atlanta.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një person i armatosur hyri në uzinën e Dart Container Corp rreth orës 7 të mëngjesit dhe shtiu me armë në drejtim të një punonjësi, tha Sherifi Eric Levett në një konferencë për shtyp.

Policia u përgjigj në vendngjarje brenda tre minutave dhe e çoi viktimën në një spital aty pranë, ku vdiq nga plagët e tij, tha sherifi.

Viktima, Tarus Andrews, ishte një punonjës në të 40-tat.

I dyshuari iku nga zona, por më vonë u arrestua në një stacion autobusi Greyhound në Birmingham, Alabama, rreth 170 milje larg vendit të ngjarjes.

I dyshuari, Camron Golden, ishte një punonjës i përkohshëm në Dart Corp. dhe është akuzuar për vrasje, tha Levett.

Nuk ishte e qartë menjëherë nëse Golden kishte në shënjestër Andrews, çfarë arme kishte përdorur, ose sa të shtëna kishte qëlluar, tha Levett.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat