8 shtëpi të ndërtuara në vende të pamundura - Bota Sot
8 shtëpi të ndërtuara në vende të pamundura

Bota

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pamundura

Nga: E.B Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 11:42
Foto

Arkitektura mund të luajë me natyrën në mënyrë shprehëse por delikate. Ideja në arkitekturë shpesh është që të harmonizohen, jo të mbizotërojnë, peizazhet. Kjo mund të dëshmojë një sfidë, sidoqoftë, kur përballeni me shpatet e pjerrëta, fytyrat shkëmbore dhe malet, shkruan CNN, transmeton Bota Sot.

Në vazhdim janë tetë shembuj të shtëpive të ndërtuara në mjedise të vështira për të ofruar një përvojë të jashtëzakonshme për pronarët dhe shikuesit.

Image
Cliff House Nova Scotia, Kanada
Image
Hirafu Niseko, Hokkaido, Japoni
Image
House on the Cliff Calpe, Alicante, Spanjë
Image
Qiyunshan Tree House Xiuning, Kina
Image
Villa Escarpa Luz, Algarve, Portugali
Image
Slice and Fold House Los Angeles, California, Shtetet e Bashkuara
Image
La Binocle Eastern Townships Quebec, Kanada 
Image
Casa Del Acantilado Salobreña, Granada, Spanjë
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat