Në Afganistan nuk duan t’ia dinë për distancimin fizik - Bota Sot
Në Afganistan nuk duan t’ia dinë për distancimin fizik

Bota

Në Afganistan nuk duan t’ia dinë për distancimin fizik

Më: 4 maj 2020 Në ora: 18:25
Foto ilustrim

Kur pothuajse e gjithë bota ka vendosur distancimin fizik si mënyrën më të mirë për të luftuar koronavirusin, në Afganistan nuk kanë ndërmend të ndjekin këshillat e autoriteteve.

Mijëra persona ndjekin ritet fetare gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit, duke qëndruar shumë pranë njëri-tjetrit.

Gjithashtu, ata shihen pa maska dhe doreza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat