Pas rasteve me Covid 19, Koreja e Jugut rimbyll shkollat - Bota Sot
Pas rasteve me Covid 19, Koreja e Jugut rimbyll shkollat

Bota

Pas rasteve me Covid 19, Koreja e Jugut rimbyll shkollat

Më: 29 maj 2020 Në ora: 08:32
Ilustrim

Rastet e reja të konfirmuar me koronavirus në Korenë e Jugut kanë kthyer sërish vendimin për mbylljen e shkollave.

Mediat bëjnë me dije se më shumë se 200 shkolla në të gjithë Korenë e Jugut janë detyruar të kthehen në mësimdhënie në internet, vetëm disa ditë pas rihapjes.

Ekspertët kanë theksuar se të gjitha rastet vijnë prej zonave të mbipopulluara me njerëz dhe ekziston rreziku i infektimit komunitar.

Deri më tani në Korenë e Jugur janë konfirmuar të infektuar me koronavirus  11 402 persona ngatë cilët 269 kanë humbur jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat