​Pekini pa raste lokale për herë të parë që nga muaji i kaluar - Bota Sot
​Pekini pa raste lokale për herë të parë që nga muaji i kaluar

Bota

​Pekini pa raste lokale për herë të parë që nga muaji i kaluar

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Asnjë rast i ri i transmetimit lokal të koronavirusit nuk është raportuar në Pekin, për herë të parë që kur u shfaq një grup i infeksioneve të lidhura me tregun në qytet muajin e kaluar.

Vatra e re që u shfaq në kryeqytetin e Kinës muajin e kaluar çoi në infeksionin e virusit të koronës midis të paktën 335 personave.

Përhapja e këtij shpërthimi ka çuar në testime masive, mbylljen e disa objekteve dhe kufizime të udhëtimit në të paktën 27 rrethe në Pekin, transmeton BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat