Një zyrtar i lartë shëndetësor izraelit jep dorëheqje pas ‘çorientimit’ të virusit - Bota Sot
Një zyrtar i lartë shëndetësor izraelit jep dorëheqje pas ‘çorientimit’ të virusit

Bota

Një zyrtar i lartë shëndetësor izraelit jep dorëheqje pas ‘çorientimit’ të virusit

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 14:25
Foto ilustrim

Një zyrtar i lartë shëndetësor izraelit dha dorëheqjen të martën, duke thënë se udhëzimet e saj për luftimin e koronavirusit po shpërfilleshin dhe përpjekjet e kontrollit të vendit u "çorientuan" pasi u përballën me një rritje të shpejtë të rasteve, shkruan France24.

Dorëheqja e Siegal Sadetzki, drejtori i ministrisë së shëndetësisë për shërbimet e shëndetit publik, erdhi pasi Izraeli ri-vendosi disa masa bllokimi në përpjekje për të frenuar përhapjen e virusit.

"Tani për disa javë, busulla jonë për t'u marrë me pandeminë është disorientuar," shkroi Sadetzki në një postim në Facebook duke njoftuar vendimin e saj për të hequr dorë.

"Megjithë paralajmërimet e përsëritura në forume të ndryshme, ne po shohim me zhgënjim pasi drita jonë e mundësive (për të përmirësuar virusin) po mbaron", shtoi Sadetzki, epidemiolog.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat