Lloji i ri i COVID-19 më infektiv, a do të ketë vaksinë këtë vit? - Bota Sot
Lloji i ri i COVID-19 më infektiv, a do të ketë vaksinë këtë vit?

Bota

Lloji i ri i COVID-19 më infektiv, a do të ketë vaksinë këtë vit?

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Shkencëtarët kanë gjetur prova se COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, shpërndahet edhe përmes ajrit si dhe një lloj i ri i virusit duket se është më infektiv se sa ai i pari që është identifikuar në Kinë.

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka kërkuar armëpushim në mes vendeve që janë në luftë, për shkak se bota është duke luftuar me pandeminë./REL
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat