Coronavirus: Maska që hidhni poshtë mund të përfundojnë duke vrarë një balenë - Bota Sot
Coronavirus: Maska që hidhni poshtë mund të përfundojnë duke vrarë një balenë

Bota

Coronavirus: Maska që hidhni poshtë mund të përfundojnë duke vrarë një balenë

Nga: E.R Më: 8 korrik 2020 Në ora: 17:37
foto nga vendi ngjarjes

Ndërsa bota lufton me pandeminë koronavirus, gjithnjë e më shumë pajisje mbrojtëse po mbarojnë në det, të cilat mund të vrasin një balenë.

Ne po vendosim 129 miliardë maska për fytyrën dhe 65 miliardë doreza plastike në mjedis çdo muaj, sipas Ocean Conservancy.

Zhytësit dhe vëzhguesit po vërejnë më shumë nga këto mbeturina të hedhura lundruese nën ujë, duke shkaktuar probleme për jetën e egër dhe larjen në vijat bregdetare në të gjithë botë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat