India vazhdon me numrin e madh të rasteve me Covid-19 - Bota Sot
India vazhdon me numrin e madh të rasteve me Covid-19

Bota

India vazhdon me numrin e madh të rasteve me Covid-19

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 11:25
Foto

India ka regjistruar 25,506 raste të reja nga koronavirusi vetëm gjatë ditës së enjte, kjo shifër është më e larta e shënuar brenda një dite.

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Indi ka arritur në 793,802 dhe 21,604 viktima.

Deri më tani, 495,512 persona janë shëruar nga koronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat