Presidentja e Bolivisë infektohet me koronavirus - Bota Sot
Presidentja e Bolivisë infektohet me koronavirus

Bota

Presidentja e Bolivisë infektohet me koronavirus

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 19:46
Jeanine Áñez

Presidentja e Bolivisë, Jeanine Áñez, ka rezultuar pozitive në testin e coronavirusit, por ajo thotë se po ndihet mirë dhe se do të vazhdojë punën ta kryej nga izolimi.

“Ndihem mirë, ndihem e fuqishme, do të vazhdojë të punojë nga shtëpia ime ku jam futur në izolim”, ka shkruar ajo në Twitter.

Anez është liderja e dytë e një vendi në Amerikën e Jugut, që ka rezultuar këto ditë pozitive në testin e coronavirusit.

Ditë më parë ka rezultuar pozitiv edhe presidenti brazilian Jair Bolsonaro, i cili që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë ka qenë kundër distancimit duke e cilësuar virusin si një grip të lehtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat