Gjithçka u bë zi për pak sekonda, një shofer sjell video tmerruese të momentit nga shpërthimi në Bejrut - Bota Sot
Gjithçka u bë zi për pak sekonda, një shofer sjell video tmerruese të momentit nga shpërthimi në Bejrut

Bota

Gjithçka u bë zi për pak sekonda, një shofer sjell video tmerruese të momentit nga shpërthimi në Bejrut

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 09:49
Foto Beirutin e Libanit

Një shpërthim i fuqishëm ka shkundur Beirutin e Libanit dje pasdite duke shkaktuar rreth  100 vdekje dhe mbi 4 mijë të plagosur.

Kjo fatkeqësi e libanezeve dyshohet që erdhi nga shpërthimi i disa rezervave me kimikate të rrezikshme në një port të Bejrutit.

Pamjet që vijnë nga atje janë të tmerrshme dhe të dhimbshme, po ashtu të rënda për njerëzit e ndjeshëm.

Një qytetar ka xhiruar momentin e shpërthimit derisa ai ishte duke vozitur në rrugë. Në pamjet e jashtëzakonshme, shihet se si tymi i madh që pasoi nga shpërthimi mbulon edhe diellin që po shkëlqente në atë ditë të bukur që u kthye në tragjedi.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat