Ushtarët e dehur “marrin përpara” me tank murin mbrojtës të aeroportit

Bota

Ushtarët e dehur “marrin përpara” me tank murin mbrojtës të aeroportit

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 09:27
Foto

Një video është bërë virale ndërsa tregon një ushtar rus të dehur me një tank me shpejtësi të lartë ndërsa depërton në një gardh të aeroportit dhe e rrëzonte atë.

29-vjeçari Alexander Zherebtsov përhapi terror në një rrugë të zënë në qytetin e Gumarak, jo me makinë, por me një tank.

I dehur duke lëvizur me mjetin e madh luftarak të këmbësorisë BMP-3 , me shpejtësi 90 km/orë, nuk prishi donjë një shtëpi, megjithatë, ra në gardhin metalik, me një rrjetë teli, të Aeroportit Ndërkombëtar të Volgogradit, duke shkatërruar një pjesë.

Me të në forca të blinduara ishte një ushtar, gjithashtu gënjeshtar. Të dy ushtarët u arrestuan pas incidentit.

Në tank ishin dy ushtarë, të cilët u arrestuan pas incidentit.
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat