Femra seksi, vila luksoze dhe kafshë ekzotike – një luks i “çmendur” nga trafikantët e drogës në Meksikë

Bota

Femra seksi, vila luksoze dhe kafshë ekzotike – një luks i “çmendur” nga trafikantët e drogës në Meksikë

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 22:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dominimi që grupi “La Unión Tepito” ka bërë në Mexico City u ka lejuar anëtarëve të saj të hyjnë në një botë luksi në stilin e trafikantëve të famshëm të drogës dhe karteleve ndërkombëtarë meksikanë.

Pushimet në Evropë, veshje të markave më prestigjioze, kafshë ekzotike, makina të nivelit të lartë, rezidencat private dhe madje vazot nga Dinastia Ming, janë disa nga gjërat më të çmuara që ata kanë.

Megjithëse drejtuesit, partnerët dhe të afërmit e tyre kanë përfituar nga këto privilegje, grupi kriminal që operon në kryeqytet nuk ka qenë i kujdesshëm për të shpenzuar para nga tregtia e drogës, zhvatja, si dhe rrëmbimi.

Dhe ndërsa fëmijët e Ismael El Mayo Zambada ose Joaquín El Chapo Guzmán, të kartelit të fuqishëm Sinaloa mburreshin, bashkëpunëtorët e La Unión Tepito kanë dhënë llogari për pasurinë e tyre përmes rrjeteve sociale.

Këtë të mërkurë, 25 nëntor, Dionisio Flores Valle, Alias Nicho, babai i Oscar Andrés Flores Ramírez, El Lunares, udhëheqësi i La Unión Tepito, u arrestua.

Ky grup ka vepruar si një operator logjistik dhe financiar dhe përgjegjës për koordinimin e shpërndarjes së drogës për organizatën kriminale. Ai ishte një ndërmjetës për kartelin lokal në mënyrë që djali i tij, i cili megjithëse ishte i burgosur, të vazhdojë të udhëheqë së bashku me Roberto Moyado Esparza.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat