Theret me thikë në kishë deputeti britanik

Bota

Theret me thikë në kishë deputeti britanik

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 15:05
Sir David Amess

Një deputet konservator britanik është goditur disa herë me thikë në një kishë në Mbretërinë e Bashkuar.

Sky raporton se një burrë i panjohur hyri në zyrën e Sir David Amess dhe i shkaktoi plagë të shumta me thikë.

Theksojmë se Amess po takonte zgjedhësit në Essex gjersa një burrë u arrestua, raporton bbc.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe rrugët përreth janë të mbyllura.

Gjendja e Amess nuk dihet për momentin, si dhe gjendja e tij. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat